Skip to content

Dnešný dátum:

pondelok, 19 januára, 2026
Menu

Samsung odškodní dodávateľov za straty spôsobené Galaxy Note 7

18 októbra, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
Logo spoločnosti Samsung Electronics Foto: TASR/AP

Soul 18. októbra (TASR) – Samsung odškodní svojich dodávateľov v súvislosti s výpadkami spôsobenými zastavením predaja telefónu Galaxy Note 7. Informovali o tom agentúry Reuters a RTTNews.

Koncern chce plne zaplatiť všetky vyrobené dielce pre Galaxy Note 7, uviedol dnes Samsung. Pokiaľ ide o ešte nevyrobené komponenty, Samsung zaplatí dodávateľom náklady na materiál plus odškodnenie. Náhrada škôd by mala prebehnúť rýchlo. Koľko to Samsung bude celkovo stáť, nebolo zverejnené.

Juhokórejská vláda a centrálna banka sa predtým s obavami vyjadrili o negatívnych vplyvoch na domácu ekonomiku, ktoré môže spôsobiť zastavenie predaja Galaxy Note 7. Samsung stiahol svoj vlajkový mobilný telefón z trhu po necelých dvoch mesiacoch od uvedenia. Dôvodom bolo riziko vznietenia telefónu. K úplnému zastaveniu predaja viedlo to, že horieť začali aj telefóny, ktoré koncern vymenil v rámci zvolávacej akcie.

Samsung okrem toho uvažuje o tom, že dodávateľom zadá objednávky na komponenty pre iné modely, aby zmiernil dôsledky stiahnutia problémového modelu Galaxy Note 7.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia