Skip to content

Dnešný dátum:

utorok, 3 marca, 2026
Menu

F1: Massa nedokončil domácu VC, s divákmi sa lúčil so slzami v očiach

14 novembra, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (210 slov)
Felipe Massa Foto: TASR/AP

Sao Paulo 14. novembra (TASR) – Felipe Massa sa naposledy v kariére postavil na štart domácej Veľkej ceny Brazílie seriálu Formuly 1. S domácimi fanúšikmi sa musel rozlúčiť predčasne, so svojim Williamsom havaroval v 48. kole.

„Odchádzam so vztýčenou hlavou. Chcel by som sa ospravedlniť tomuto publiku. Nie je to taký výsledok, aký som tu očakával. Rád by som sa im touto cestou poďakoval za všetky emócie, ktoré som cítil,“ citovala agentúra AP slová Massu.

So slzami v očiach odchádzal 35-ročný jazdec Williamsu zo svojho monopostu a s brazílskou vlajkou sa lúčil so svojimi fanúšikmi a bývalými kolegami. V boxovej uličke mu tlieskali aj zástupcovia konkurenčných tímov.

Víťaz jedenástich VC sa rozlúči s F1 na záverečnom podujatí sezóny 2016 v Abú Zabí, ktoré bude zároveň jeho jubilejným 250. štartom v seriáli MS. Massa uviedol, že v budúcom roku sa jeho meno nestratí z pretekárskych okruhov. Zatiaľ však neprezradil, do akého seriálu vstúpi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia