Skip to content

Dnešný dátum:

štvrtok, 19 februára, 2026
Menu

Počas jesennej výsadby pribudlo v Prievidzi 216 stromov

14 decembra, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (285 slov)
Ilustračná snímka Foto: Teraz.sk

Prievidza 14. decembra (TASR) – V Malej Lehôtke, na sídliskách Kopanice a Píly aj v Mestskom parku v Prievidzi pribudli nové dreviny v rámci jesennej výsadby, ktorú zabezpečili Technické služby mesta Prievidza (TSMPD). Celkovo tak na území Prievidze v priebehu novembra vysadili pracovníci spoločnosti 216 listnatých a ihličnatých stromov, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

„Konkrétne sme vysadili listnaté stromy ako okrasné čerešne, hrab obyčajný, javor mliečny či agát okrasný. Pokiaľ ide o ihličnaté stromy, tak sme mesto obohatili o druhy ako borovica čierna, smrek omorikový, smrek pichľavý a tuja západná,“ priblížila Silvia Masariková z TSMPD.

Výsadba, ktorú zrealizovalo mesto prostredníctvom svojej spoločnosti, predstavuje náhradu za výrub stromov, o ktorý požiadali samosprávu ako vlastníka pozemkov priamo obyvatelia. „V počte vysadených stromov nie sú zahrnuté náhradné výsadby uložené za výrub stromov z iných dôvodov. Ide okrem iného o realizáciu stavieb pre mesto, kde bol výrubom aj náhradnou výsadbou zaviazaný dodávateľ prác, výruby a náhradné výsadby si zabezpečujú na vlastné náklady aj obyvatelia a iné subjekty,“ upozornil Ďureje.

V priebehu tohto roka už zabezpečila radnica aj vysadenie 80 tují na cintoríne vo Veľkej Lehôtke. „Vlani to bolo na území Prievidze 30 listnatých a 58 ihličnatých drevín, rok predtým 12 listnatých a 50 ihličnatých stromov,“ pripomenul hovorca mesta. Výsadby hradí radnica z mestského rozpočtu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia