Skip to content

Dnešný dátum:

štvrtok, 19 februára, 2026
Menu

S. Gabriel cestuje do Washingtonu s ponukou priateľstva

2 februára, 2017
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (207 slov)
Nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Berlín 2. februára (TASR) – Nový nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel odcestoval dnes do Washingtonu na stretnutie s americkým rezortným kolegom Rexom Tillersonom a bude mu tlmočiť „ponuku priateľstva a dôvery“.

Gabriel mieri do Washingtonu po tom, ako nemecká kancelárka Angela Merkelová skritizovala nariadenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý obmedzil vstup občanov zo siedmich väčšinovo islamských krajín do USA.

Návšteva sa tiež koná v čase, keď v Berlíne rastú obavy ohľadne obchodných plánov novej americkej vlády, vysvetlila agentúra AP.

Gabriel sa z titulu svojej druhej funkcie – nemeckého vicekancelára – vo Washingtone stretne tiež s americkým viceprezidentom Mikeom Penceom. Vicekancelár zdôraznil, že Spojené štáty ostávajú najbližším spojencom Nemecka mimo Európy.

„Priateľstvo medzi dvoma národmi je omnoho dôležitejšie než prosperujúca spolupráca medzi vládami, bez dobrých a dôveryhodných vzťahov medzi vládami však nemôže dobre fungovať,“ pripomenul.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia