Samosprávy môžu žiadať grant na pomoc s integráciou cudzincov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 6. apríla (TASR) - Štát chce samosprávam pomôcť s integráciou cudzincov do spoločnosti. Je to cieľ grantového programu zameraného na integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín a osôb s udelenou medzinárodnou ochranou. Ministerstvo vnútra (MV) SR vyhlásilo otvorenú výzvu na predkladanie žiadostí o tento grant. Termín na ich predkladanie je 2. júna.

Na granty vo výzve je určených 680.000 eur. Podľa riaditeľky sekcie európskych programov ministerstva vnútra Adely Daniškovej chce štát posilniť spoluprácu medzi regionálnymi a štátnymi autoritami, a to prostredníctvom budovania kapacít a rozvoja regionálnych a miestnych integračných plánov. Tie majú prispieť k napĺňaniu cieľov Integračnej politiky Slovenska.

Prostredníctvom vypracovania integračného plánu majú samosprávne kraje, mestá alebo obce možnosť zmapovať potreby cudzincov žijúcich na ich území, priblížila Lucia Kirinovičová z tlačového odboru ministerstva vnútra. Tiež sformulovať opatrenia, ktoré pomôžu z ich integráciou do spoločnosti.

Ďalšími podporenými aktivitami bude vzdelávanie a zvyšovanie multikultúrnych zručností, ako aj organizácia podujatí pre pracovníkov samospráv, tiež tvorba informačných materiálov, ktoré majú na úrovni samospráv, miest a obcí uľahčiť orientáciu cudzincov v poskytovaných službách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.