Charitatívny beh pre detský hospic Plamienok štartuje už o pár hodín

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. apríla (TASR) – Charitatívny 24-hodinový beh pre detský hospic Plamienok štartuje už o pár hodín. Presne o polnoci v noci na sobotu (8.4.) sa na štart postavia ultramaratónski bežci na bratislavskej Kolibe. Pred samotným štartom projektu UltraLanovka pre Plamienok predajom štartovného vyzbierali takmer 6000 eur. TASR o tom informovala Natália Báreková z darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk.

Kategória pre ultra bežcov, ktorá mala kapacitu 50 miest, sa vypredala už týždeň vopred. Minimálne štartovné pre vytrvalcov, ktorí sa odhodlali pre detský hospic Plamienok bežať 24 hodín, bolo 100 eur. Vďaka vypredanému štartovnému sa pre Plamienok vyzbieralo 5961 eur.

"Vyzývame ľudí s dobrým srdcom, aby 8. apríla od 10.00 do 18.00 h prišli na bratislavskú Kolibu a najazdili na lanovke viac kilometrov ako bežci na vlastných nohách pod lanovkou," vyzýva autor projektu Martin Urbaník. Lanovka bude v tom čase premávať zadarmo a každý, kto bude chcieť, môže Plamienok podporiť dobrovoľným príspevkom. Za dobrovoľný finančný príspevok si každý záujemca môže podľa Urbaníka zapožičať elektronický čip, s ktorým môžeš ísť alebo bežať ten istý okruh ako ultramaratónci, maximálne však päť kôl.

Projekt UltraLanovka možno podporiť aj prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. "Vďaka našej platforme dávame priestor aj tým, ktorí sa osobne nemôžu na behu zúčastniť, nemôžu sa previezť na lanovke, no aj napriek tomu chcú Plamienku pomôcť," vysvetlil riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia Ľuďom Roland Kyška. Plamienku môžu ľudia pomôcť aj zaslaním prázdnej SMS v hodnote troch eur na číslo 855.

V rámci charitatívneho behu je pripravený aj kultúrny program. Vystúpi bretónska skupina Roc'hann, hudobné trio Chick2Chick a chýbať nebude ani StandUp Comedy Stana Staša, ktorá sa ukončí benefičnou aukciu obrazu Borisa Chmela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.