Skip to content

Dnešný dátum:

utorok, 3 marca, 2026
Menu

NATO vyšle do Afganistanu ďalších približne 3000 vojakov

29 júna, 2017
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (223 slov)
Ilustračná snímka. Foto: TASRAP

Brusel 29. júna (TASR) – Severoatlantická aliancia vyšle do Afganistanu ďalších približne 3000 príslušníkov ozbrojených síl svojich členských štátov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga.

Pred dnešným stretnutím ministrov obrany NATO v Bruseli Stoltenberg uviedol, že ochotu vyslať ďalších svojich vojakov do Afganistanu už prisľúbilo 15 členských štátov Aliancie a prísľuby ďalších krajín očakáva v priebehu dnešného dňa.

Podľa Stoltenberga však zvýšenie počtu vojakov NATO v Afganistane neznamená, že sa Aliancia znovu začne zapájať do bojových operácií proti militantnému hnutiu Taliban.

„Nebudeme vykonávať bojové operácie, ale pomáhať Afgancom v boji a v preberaní plnej zodpovednosti za bezpečnosť v ich vlastnej krajine,“ povedal Stoltenberg.

Aliancia si stanovila za cieľ najmä zintenzívnenie výcviku príslušníkov afganských špeciálnych jednotiek, ktorí zohrávajú kľúčovú úlohu v boji proti Talibanu. Ďalším cieľom NATO v Afganistane je pomoc pri budovaní tamojších vzdušných síl a výcvik pilotov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia