V Bratislave začnú stavať svetelnú križovatku Hodonínska-Vrančovičova

Na ilustračnej snímke pohľad na bratislavský Lamač. Foto: TASR - Renáta Minová

Bratislava 5. októbra (TASR) - Doprava na hlavnom ťahu v bratislavskom Lamači sa skomplikuje. V sobotu (7.10.) začnú s výstavbou semaforov na križovatke Hodonínska-Vrančovičova.

Vicestarosta Lamača Lukáš Baňacký pripomenul, že križovatka je jedným z dopravne najexponovanejších bodov v mestskej časti a tiež aj miestom niekoľkých tragických nehôd. "Svetelná signalizácia a zásadná zmena križovatky budú znamenať zvýšenie bezpečnosti chodcov, vytvorenie priestoru pre jednoduchšie zastavovanie vozidiel MHD a takisto umožnenie bezpečného výjazdu z bočných ulíc," zdôraznil Baňacký.

Kým prinesie stavba, odhadovaná na päť mesiacov, želateľný výsledok, motoristi budú musieť strpieť obmedzenia. Počas prvých dvoch dní (7. - 8.10.) bude doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu a riadená svetelnou signalizáciou. V druhej etape, ktorá sa začne od pondelka (9.10.) a mala by trvať do vianočných sviatkov, sa ráta s obojsmernou premávkou a obmedzením maximálnej rýchlosti. V tretej etapa sa uskutoční asfaltovanie a dokončovacie práce.

"Počas výstavby bude uzavreté napojenie na Vrančovičovu ulicu a rovnako bude zrušené parkovisko v blízkosti križovatky,“ doplnil lamačský vicestarosta.

Náklady na výstavbu podľa zverejnenej zmluvy na stránke Generálneho investora Bratislavy (GIB) dosiahnu 819.750 eur. Okrem vybudovania svetelnej signalizácie a rozšírenia Hodonínskej ulice bude súčasťou prác aj vybudovanie novej zastávky MHD, odvodnenie komunikácií, vybudovanie nových priechodov pre chodcov i rekonštrukcia priľahlých chodníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.