Aupark Tower má blízko k prírode

Foto: Heitman

Bratislava 6. októbra (OTS) - Fasádu budovy bude totiž od piatka 6. októbra každú noc zdobiť svetelná vizualizácia Close to the nature (Blízko k prírode). Špeciálna projekcia prírody odkazuje netradičným spôsobom na zelenú certifikáciu budovy BREEAM a na lokálne kontexty tejto strany dunajského nábrežia.

Administratívna budova získala v tomto roku uznávaný zelený certifikát BREEAM In-Use Excellent v dvoch hodnotených oblastiach – technický stav a manažment budovy. Aupark Tower sa tak zaradil medzi elitnú skupinu budov, ktoré pri svojej prevádzke zohľadňujú udržateľnosť zdrojov a dbajú na zdravé pracovné prostredie svojich nájomníkov. Podľa údajov Slovenskej rady pre zelené budovy má aktuálne v Bratislave zelenú certifikáciu typu BREEAM a LEED okolo 20 administratívnych projektov vrátane BBC5, ktorú rovnako ako Aupark Tower vlastní realitný fond Heitman.

Na získanie zeleného certifikátu upozornil Aupark Tower svetelnou projekciou loga BREEAM už v máji tohto roka. „Cieľom projekcie je inšpirovať a vzdelávať verejnosť o význame ekologických riešení v súčasnom developmente. Aktuálnou kampaňou chceme prezentovať výhody zelených prvkov nielen v okolí Aupark Tower, ale aj v jej interiéroch. Príkladom je sieť vertikálnych terás, ktoré okrem príjemných relaxačných zón zlepšujú aj mikroklimatické a estetické vlastnosti budovy. V tomto roku plánujeme aj rekonštrukciu priestorov vstupnej haly, ktorú by sme chceli výrazne zaplniť zeleňou,“ uviedla Martina Lazarová, marketingová manažérka realitného fondu HEITMAN, ktorá vlastní budovy so zelenými certifikátmi BREEAM – Aupark Tower a BBC5 v Bratislave.

Budova Aupark Tower sa nachádza v blízkosti Sadu Janka Kráľa, kde budú v sobotu 7. októbra 2017 po zotmení umiestnené rôzne svetelné umelecké inštalácie a atrakcie v rámci každoročného umeleckého happeningu. Začiatok projekcie na Aupark Tower je naplánovaný už na večer 6. októbra 2017 a bude trvať počas celého mesiaca.

„Blízkosť k prírode a zeleň v priestoroch je dôležitou súčasťou wellbeingu pre našich nájomcov, záleží nám na tom, aby sa cítili príjemne. Okolie Aupark Tower prináša nájomcom možnosť rekreácie po práci v Sade Janka Kráľa, posedenia či prechádzok pri Dunaji alebo môžu využiť na cestu do práce množstvo cyklotrás v okolí,“ dodala Martina Lazarová.

Projekt svetelnej vizualizácie je súčasťou investovania do ekologických riešení v Aupark Tower ako napríklad:
- podpora cyklo dopravy
- rad vertikálnych zelených záhrad, ktoré na každé poschodie prinášajú prírodu vo forme stromov a popínaviek
- rozšírenie zelených extenzívnych terás
- hmyzí hotel na streche
- naplánovaná rekonštrukcia lobby priestorov, vďaka ktorej by sa do interiéru mali pretaviť nové vegetačné/zelené prvky).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.