Bankový sektor dosiahol ku koncu augusta zisk 457,07 milióna eur

Národná banka Slovenska. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 7. októbra (TASR) - Bankový sektor na Slovensku zaznamenal ku koncu augusta tohto roka zisk 457,07 milióna eur. Medziročne klesol o 75,8 milióna eur, keďže vlani v rovnakom období banky dosiahli zisk na úrovni 532,8 milióna eur. Vyplýva to z aktuálnych výkazov zisku a strát, ktoré zverejnila Národná banka Slovenska (NBS).

Čisté úrokové príjmy, ktoré sú hlavným zdrojom bánk, ku koncu ôsmeho mesiaca tohto roka dosiahli 1,13 miliardy eur. Medziročne sa znížili o 59,2 milióna eur.

Ako ďalej vyplýva z výkazov ziskov a strát NBS, čisté výnosy z poplatkov a provízií dosiahli ku koncu augusta tohto roka 351,9 milióna eur a medziročne vzrástli o 0,1 %.

V 2. štvrťroku tohto roka dosiahol bankový sektor zisk takmer 350 miliónov eur. Ku koncu minulého roka bol zisk na úrovni 742,3 milióna eur. Medziročne sa zvýšil o 22,5 %. Minuloročný vývoj zisku významne pozitívne ovplyvnil predaj podielov VISA Europe spoločnosti VISA Inc., ako aj jednorazové príjmy z dividend a výnosy z finančných operácií. Tento vplyv na hospodárenie bánk však pravdepodobne vypršal. Čisté úrokové príjmy pritom klesali už aj vlani.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.