Poprad pripravuje dopravno-sociologický prieskum v domácnostiach

Ilustračné foto Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Poprad 9. októbra (TASR) - Mesto Poprad v súčasnosti pripravuje dopravno-sociologický prieskum, realizovaný bude v popradských domácnostiach oddnes až do 6. novembra. „Hlavným cieľom je zlepšenie a zefektívnenie mestskej hromadnej dopravy v meste a odstránenie pretrvávajúcich problémov. Keďže tento zámer je možné dosiahnuť iba na základe presných a pravdivých informácií od veľkej vzorky obyvateľov mesta, chceme z tohto dôvodu požiadať obyvateľov o súčinnosť a pravdivé vyplnenie dotazníka za jednotlivých členov domácností," informoval Ľubomír Hán z oddelenia dopravy na Mestskom úrade v Poprade.

Prieskum bude prebiehať formou vyplňovania anonymného dotazníka prostredníctvom vyškolených anketárov, ktorí jednotlivé domácnosti v meste navštívia. Tento prieskum je základom pre prípravu a realizáciu opatrení v oblasti dopravy a mobility, ktoré pomôžu podľa Hána zlepšiť dopravnú situáciu v Poprade a prispejú k zvýšeniu kvality života v meste.

Výsledky prieskumu poskytnú samospráve údaje o dopravnom správaní obyvateľov, ktoré mesto následne použije pre spracovanie plánu dopravnej obslužnosti. „Využijú sa prioritne pri návrhu opatrení v rámci MHD v meste Poprad, ako aj pri tvorbe ďalších strategických dokumentov,“ uzavrel Hán.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.