Asi 650 domácností zo zvolenského sídliska Tepličky bude bez prúdu

ilustračné foto Foto: TASR

Zvolen 13. novembra (TASR) - Približne 650 domácností zo zvolenského sídliska Tepličky bude v utorok 14. novembra od 7.30 do 16.30 h bez elektriny. Ide o časť obyvateľov ulíc K. Šmidkeho, Ľ. Štúra a Novozámocká.

Obyvatelia sídliska mali plánovanú odstávku elektriny aj minulý mesiac. Elektrikári vtedy vykonávali revíziu vedenia a našli poškodenú technológiu. Aby ju mohli vymeniť, musia opäť na niekoľko hodín odstaviť prúd.

"Ide o technologicky náročný proces, ktorý sa z bezpečnostného hľadiska nezaobíde bez odstávky elektriny," uviedol pre TASR Miroslav Gejdoš, hovorca prevádzkovateľa elektrickej sústavy, ktorým je Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D). "Ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie, pracovníci SSE-D urobia všetko pre to, aby elektrina začala na odberné miesta prúdiť opäť čo najskôr. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku," dodal.

Kompletný zoznam adries zasiahnutých odstávkou môžu občania nájsť na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.sse-d.sk v časti Plánované odstávky alebo na internetových stránkach jednotlivých obcí.

Každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy vopred informovaný o plánovaných odstávkach prostredníctvom SMS alebo emailu, sa môže zaregistrovať na rovnakej stránke v sekcii Webkontakty. Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám.

Spoločnosť SSE-D zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35.000 kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740.000 domácností a firiem.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.