Stovky študentov v Naí Dillí žiadali opatrenia na zlepšenie ovzdušia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Naí Dillí 15. novembra (TASR) - Stovky študentov vyšli v stredu do ulíc indickej metropoly Naí Dillí, aby takto od úradov žiadali opatrenia na zlepšenie kvality ovzdušia v meste. Informovala o tom agentúra AP.

Pochod organizovali zástupcovia OSN, niekoľkých súkromných škôl a spoločnosť Sonalika, ktorá sa venuje výrobe traktorov.

Zhruba 19-miliónové Naí Dillí patrí k mestám s najviac znečisteným ovzduším na svete.

Po tom, ako miera znečistenia ovzdušia v Naí Dillí dosiahla minulý týždeň "kritickú" úroveň, úrady minulú stredu nariadili na jeden deň zatvoriť miestne školy a ľuďom z ohrozených skupín obyvateľstva - ľuďom v pokročilom veku, astmatikom, pacientom so srdcovými ochoreniami a tehotným ženám - odporučili počas dňa nevychádzať z domu.

Zhoršenú kvalitu vzduchu v tomto meste a okolí spôsobili okrem iného aj októbrové oslavy obľúbeného hinduistického sviatku díválí s ohňostrojmi a tiež vypaľovanie strnísk v susedných štátoch Harijána a Pandžáb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.