Cestnému pirátovi namerali 2,5 promile alkoholu v krvi

Ilustračná snímka Foto: TASR/Colný úrad

Žilina 15. novembra (TASR) – Colníkom sa podarilo zadržať 33-ročného vodiča, ktorý prechádzal ulicami Žiliny vysokou rýchlosťou a unikal pred ich služobným vozidlom so zvukovou a svetelnou signalizáciou. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Doplnila, že auto s čadčianskymi evidenčnými číslami, ktoré prechádzalo počas jazdy z jedného pruhu do druhého, sa colníci snažili zastaviť. "Vodič zastavil na najbližšej čerpacej stanici pri výdajnom stojane. Colníci pri kontrole auta nezistili porušenie colných alebo daňových predpisov. Avšak vodič bol pri komunikácii a predkladaní dokladov nervózny a javil známky požitia návykových látok," uviedla Chríbiková.

"Colníci na miesto privolali hliadku Policajného zboru SR, ktorá dychovou skúškou namerala vodičovi 2,5 promile alkoholu. Vozidlo muselo zostať zaparkované na odstavnej ploche čerpacej stanice a vodiča odviedli policajti," dodala hovorkyňa CÚ Žilina.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.