New York times:Flynn je zrejme súčinný v kauze zásahov do volieb v USA

Na snímke Michael Flynn. Foto: TASR/AP

Washington 24. novembra (TASR) - Právnici bývalého hlavného bezpečnostného poradcu Bieleho domu Michaela Flynna prestali komunikovať s právnickým tímom prezidenta USA Donalda Trumpa. Informoval o tom v noci na piatok denník New York Times (NYT), podľa ktorého to môže znamenať, že Flynn začal spolupracovať s vyšetrovateľmi podozrení zo zasahovania Ruska do vlaňajších prezidentských volieb v USA.

Flynnovi právnici predtým informácie o priebehu vyšetrovania Trumpovmu tímu poskytovali, ale táto dohoda zrejme vypršala, uviedli NYT citujúc štyroch ľudí, ktorí sú s kauzou oboznámení.

Trumpov právnik Jay Sekulow pre denník Washington Post uviedol, že spomínaný krok "nie je celkom neočakávaný". Dodal však, že "nikto by z toho nemal vyvodzovať záver, že by Flynn spolupracoval (s vyšetrovateľmi) proti prezidentovi".

Ak sa Flynn rozhodoval spolupracovať s vyšetrovateľmi, jeho právnici museli prestať komunikovať s Trumpovými - v opačnom prípade by nastal by konflikt záujmov, upozornil NYT.

Michael Flynn prišiel o svoju funkciu v Bielom dome vo februári tohto roku, len 24 dní po svojom vymenovaní. Išlo o dôsledok zistení, že sa pokúšal zavádzať o svojich rozhovoroch s ruským veľvyslancom vo Washingtone z decembra minulého roku.

Vyšetrovanie tohto Flynnovho prípadu je súčasťou oveľa rozsiahlejšej kauzy ohľadom podozrení, že Rusko zasahovalo do kampane pred prezidentskými voľbami v USA. Tím vyšetrovateľov pod vedením Roberta Muellera sa snaží zistiť, či v rámci údajného zasahovania do predvolebnej kampane v USA existovala koordinácia krokov medzi členmi Trumpovho predvolebného tímu a predstaviteľmi ruskej vlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.