TL: Košice sa dohodli s L. Mikulášom na výmene Koyša za Spilara

Na archívnej snímke uprostred Patrik Koyš. Foto: TASR/Martin Baumann

Košice 25. novembra (TASR) - Tipsportligové hokejové kluby HC Košice a MHK 32 Liptovský Mikuláš sa dohodli na výmene svojich krídelníkov. Košičania poslali na Liptov Patrika Koyša, opačným smerom putoval skúsený Gabriel Spilar.

Ako v sobotu informovala webstránka "oceliarov", dohodu uzavreli kluby na zatiaľ nešpecifikované obdobie. Oba tímy od nej očakávajú predovšetkým nový herný impulz pre svojich hráčov v plne rozbehnutej sezóne. "Som si istý, že aj toto je jedna z ciest, ako posúvať nielen hokej. Šport má vyššie poslanie, než sú výsledky jednotlivých zápolení. Osobne si veľmi cením, že sme s Liptákmi našli spôsob, ako tento zmysel naplniť aj v takomto prípade. Obaja hokejisti nás po vzájomných rozhovoroch presvedčili, že nový impulz potrebujú a ak toto je alternatíva, naša organizácia urobí všetko pre to, aby sa na Slovensku rozvíjali talenty bez ohľadu na značku, ktorú aktuálne reprezentujú. Patrikovi aj Gabovi želám, aby nový impulz dokázali zužitkovať najmä k svojej spokojnosti, potom budeme spokojní všetci," povedal pre klubový web výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.

Dvadsaťdvaročný Koyš odohral v tejto sezóne za Košice 16 zápasov, v ktorých si pripísal deväť bodov za gól a osem asistencií. O 14 rokov starší Spilar sa vracia do dobre známeho prostredia, v Košiciach sa narodil a hral už počas niekoľkých období. S mužstvom získal dva majstrovské tituly (2014, 2015). V aktuálnom ročníku nazbieral v drese Liptovského Mikuláša sedem bodov (3+4) v 23 vystúpeniach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.