Polícia zasiahla v hlavnom meste Pakistanu proti islamistom

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Islamabad 25. novembra (TASR) - K zrážkam medzi islamistickými demonštrantmi a políciou došlo v sobotu v pakistanskej metropole Islamabad. Asi 8500 príslušníkov elitných policajných jednotiek a polovojenských zložiek zasiahlo s použitím gumových projektilov a slzotvorným plynom proti stovkám účastníkov sedacieho štrajku, informovali agentúry AP a Reuters.

Približne 2000 členov islamistickej strany Tehríke Labbaik Já Rasúl Alláh blokuje od začiatku novembra dôležitú príjazdovú cestu do Islamabadu. Islamisti požadujú odvolanie ministra spravodlivosti Záhida Hámida za to, že z prísahy, ktorú musia zložiť kandidáti do volieb, bola vynechaná zmienka o prorokovi Mohamedovi, čo považujú za rúhanie. Minister sa za to ospravedlnil a označil to za administratívnu chybu, ktorá bola neskôr napravená.

Blokáda pakistanské hlavné mesto prakticky paralyzovala. Bezpečnostné zložky najskôr nezasiahli, pretože islamisti oznámili, že za svoju vec sú ochotní zomrieť.

V súvislosti so zásahom úrady nariadili súkromným televízny kanálom, aby prerušili svoje vysielanie. Podľa príslušného orgánu pre reguláciu elektronických médií informovanie o bezpečnostných operáciách v priamom prenose porušuje zákony. Štátna pakistanská televízia naďalej vysiela, no do programu zaradila diskusiu o politike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.