Severná Kórea sa možno pripravuje na ďalšie raketové skúšky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tokio 28. novembra (TASR) - Juhokórejskí odborníci zaznamenali pohyb radaru, ktorý sa v KĽDR používa na monitorovanie trajektórie letu rakiet, čo môže svedčiť o príprave ďalšej raketovej skúšky. S odvolaním sa na zdroje v kórejskej vláde o tom v utorok informovala agentúra Jonhap.

Podľa Jonhapu sa v poslednom čase v oblasti skúšobného polygónu v KĽDR zvýšil počet prípadov prenosu informácií rádiovými kanálmi. Pohyb mobilných odpaľovacích zariadení zatiaľ zaznamenaný nebol.

O možnej príprave vypálenia ďalšej balistickej rakety informovala aj japonská agentúra Kjódó. Podľa zdrojov japonskej vlády však zachytené signály nie sú ničím nezvyčajným a ani družicové snímky nenaznačujú nové aktivity v inkriminovanej oblasti.

Hovorca Pentagónu Robert Manning v súvislosti s najnovším vývojom v oblasti Kórejského polostrova uviedol, že Spojené štáty dianie v KĽDR veľmi pozorne sledujú.

Americké vládne zdroje oboznámené so situáciou poznamenali, že Washington by nebol prekvapený, keby KĽDR vo veľmi blízkej budúcnosti opäť pristúpila k novým skúškam svojho zbrojného arzenálu.

Severná Kórea, ktorá medzinárodné spoločenstvo vydesila svojím balistickým programom, uskutočnila zatiaľ poslednú skúšku 15. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.