Vianočné trhy prinesú do Petržalky tradíciu i gastrovíkendy

Na snímke vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave 25. novembra 2017. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 28. novembra (TASR) – Vianočná atmosféra neobíde tento rok ani bratislavskú Petržalku. Už v piatok (1.12.) sa otvoria na Námestí republiky Vianočné trhy. Pre návštevníkov bude pripravených desať stánkov s jedlom, nápojmi a suvenírmi a hrať im budú kapely rôznych žánrov ako folklór či folk. TASR o tom informovala Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Ako súčasť trhov pripravuje mestská časť aj tzv. gastrovíkendy. Hneď v prvý víkend, teda od 1. do 3. decembra, si budú môcť záujemcovia pochutiť na údených gurmánskych špecialitách ako trhanom bravčovom alebo morčacom mäse. Mikuláš prinesie 6. decembra nielen rozsvietenie vianočného stromčeka, ale aj zabíjačkové špeciality a starostovský punč. Cez víkend 8. až 10. decembra sa budú podávať špeciality z diviny či jelení a zabíjačkový guláš a posledný víkend (15.-17.12.) si prídu na svoje milovníci špecialít z rýb, halázslé či údených pstruhov.

V rámci sprievodných podujatí nebudú chýbať ani divadelné predstavenia pre deti a dospelých, vianočné koledy v podaní speváckeho zboru Canens a Evanjelického speváckeho zboru Petržalka. Samospráva tiež organizuje zimný akvatlon na petržalskej plavárni a v Základnej škole Tupolevova (2.12.), mikulášske podujatie pre deti zo sociálne slabších rodín v Dome kultúry Lúky (7.12.) či varenie kapustnice na Panónskej ceste pre všetkých (20.12.).

Vianočné trhy potrvajú do 20. decembra. Cez pracovné dni budú otvorené od 11.00 do 21.00 h, počas víkendov od 9.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.