Syn mafiánskeho bossa musí podstúpiť prevýchovu

Na archívnej snímke Salvatore Riina. Foto: Facebook

Rím 29. novembra (TASR) - Súd v talianskej Padove nariadil synovi nedávno zomrelého bossa sicílskej mafie rok pobytu v prevýchovnom zariadení s povinnosťou pracovať po tom, ako Giuseppe Salvatore Riina porušil pravidlá probačného dohľadu. Informoval o tom taliansky denník La Repubblica.

Talianska justícia už dávnejšie označila Giuseppeho Salvatoreho Riinu za nebezpečného pre spoločnosť. Najnovšie ho v utorok súd v Padove usvedčil, že v rámci probačného dohľadu porušil niekoľko nariadení. Ide o kontakty s dílermi drog a porušenie zákazu odchádzať zo svojho domu v nočných hodinách.

V Taliansku existujú štyri zariadenia na prevýchovu delikventov: dve sú v kraji Emilia Romagna, jedno v kraji Abruzzo a jedno v kraji Favignana. Miesto, kde sa bude zdržiavať Riina, zatiaľ nie je známe.

Giuseppe Salvatore Riina bol predtým odsúdený za členstvo v zločineckej skupine a vo väzení strávil takmer deväť rokov.

Jeho otec, Salvatore "Toto" Riina, známy aj ako boss bossov sicílskej mafie, zomrel pred takmer dvoma týždňami vo veku 87 rokov v Parme, kde si v tamojšom väzení odpykával niekoľko doživotných trestov za vraždy. Medzi jeho obeťami boli aj známi sudcovia Giovanni Falcone a Paolo Borsellino, ktorí sa angažovali v boji s mafiou v Taliansku. Verdiktu súdu v Neapole v kauze prepletenia organizovaného zločinu a štátnych úradov sa Riina ani nedožil.

So svojou manželkou Ninettou Bagarellovou mali štyri deti -Luciu, Concettu, Salvuccia a Giovanniho, ktorý si ako usvedčený príslušník mafie odpykáva doživotný trest väzenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.