Trnava postaví škôlku pre deti zo sociálne slabšieho prostredia

Ilustračné foto. Foto: TASR - Denisa Horváthová

Trnava 29. novembra (TASR) – V rámci riešenia problematiky marginalizovaných skupín obyvateľstva a zlepšenia ich zapojenia do spoločnosti mesto Trnava postaví prístavbu škôlky v areáli Základnej školy na Gorkého ulici. Mala by mať kapacitu 60 detí vo veku od troch do piatich rokov a bude určená tým, ktoré pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia a rómskej komunity. Cieľom je zvýšenie miery ich pripravenosti na vzdelávanie.

"V súčasnosti kompletizujeme podklady na vyhlásenie výberového konania na realizáciu stavby," informovala Veronika Majtánová z odboru komunikácie na trnavskej radnici. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja, má celkový rozpočet 1,08 milióna eur. "V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu 2014–2020 mesto mohlo získať maximálne 402.000 eur. Z toho sme získali nenávratný finančný príspevok 381.900 eur a 20.100 eur – päť percent sumy je spolufinancovanie zo strany mesta. Zvyšné náklady projektu vo výške 685.161 eur budú hradené z vlastných zdrojov mestskej samosprávy," informovala Majtánová.

Od výstavby materskej školy radnica očakáva zlepšenie kvality života a zabezpečenie udržateľného poskytovania verejných služieb v oblasti vzdelávania detí materských škôl. Preto je budúca škôlka umiestnená v lokalite, kde priamo napĺňa potreby detí a ich rodičov. Predpokladané obdobie realizácie je 27 mesiacov, plánovaný termín ukončenia je 21. december 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.