Eurofondové investície by v Bratislave mali smerovať do infraštruktúry

Na snímke Peter Kremský. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 30. novembra (TASR) – Práve Bratislava je oblasťou, kde je pomerne málo priemyselných spoločností, pretože tam aj ťažko nájsť vhodnú pracovnú silu, povedal pre TASR výkonný riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) Peter Kremský.

„Myslím si, že je úplne v poriadku, ak firmy v Bratislave nemôžu čerpať takúto pomoc. Skôr by eurofondové investície v Bratislavskom kraji mali smerovať do infraštruktúry a do vybavenia, ktoré slúži aj iným krajom," tvrdí predstaviteľ PAS. Bratislava je hlavným mestom a cestujú do nej obyvatelia z iných krajov Slovenskej republiky a trpia problémami v doprave, ktoré sa objavujú v tomto kraji, spresnil.

Na otázku, či by bolo vhodnou oblasťou pre eurofondy napríklad zvýšenie kapacity prekladiska prístavu v Bratislave, Kremský povedal, že treba analyzovať ekonomický prínos. Ak by to slúžilo firmám na lepší prístup na nové trhy, na zlepšenie dopravnej situácie na cestách, bolo by to určite prínosom, konštatoval.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.