Snehová pokrývka v Maďarsku dosiahla 20 cm

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Budapešť 30. novembra (TASR) - Snehová pokrývka dosiahla v Maďarsku vo štvrtok ráno desať a na niektorých miestach až 20 centimetrov. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na údaje Celoštátnej meteorologickej služby (OMSZ). V severomaďarskej Novohradskej župe obmedzili jazdu nákladných vozidiel na celom úseku štátnej cesty č. 2.

Podľa hovorcu župnej polície Tamása Nágela je uvedená cesta v dôsledku intenzívneho sneženia šmykľavá, preto nariadili zákaz jazdy vozidiel s hmotnosťou nad 7,5 tony. Autá musia čakať na zrušenie zákazu na vyhradených parkoviskách.

Nadránom tam v hornatom teréne zostalo stáť na šmykľavej ceste v úseku medzi obcami Szendehely a Katalinpuszta viacero kamiónov.

V Novohradskej župe spôsobil sneh problémy aj v železničnej doprave. Pre vyvrátené stromy nejazdia vlaky v úsekoch staníc Balassagyarmat - Szügy a Szokolya - Vác. Príslušné orgány nepovolili náhradnú autobusovú dopravu v daných úsekoch z dôvodu zlých poveternostných podmienok na cestách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.