Lavrov: Vyhlásiť Rusko za svojho protivníka je od USA nezodpovedné

Na snímke Sergej Lavrov. Foto: TASR/AP

Moskva 30. novembra (TASR) - Vyhlásiť Rusko za svojho protivníka je od Spojených štátov hlúpe a nezodpovedné, uviedol podľa agentúry TASS ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

"V čase, keď sa nenávisť k Rusku šíri po svete, zostáva potenciál spolupráce v oblasti globálnych a bilaterálnych záležitostí do značnej miery nevyužitý. Vyhlásiť Rusko za nepriateľský štát je hlúpe a nezodpovedné" povedal v rozhovore pre taliansky denník Libero Lavrov s tým, že Rusko cez takúto optiku na Spojené štáty nehľadí.

Podľa šéfa ruskej diplomacie je situácia v oblasti rusko-amerických vzťahov nesmierne náročná. "Washington zasiahol príval protiruských nálad podnecovaný istými politickými silami, ktoré nie sú ochotné zmieriť sa s výsledkom vlaňajších prezidentských volieb," povedal Lavrov.

"Rozhodnutie amerických úradov zatvoriť ruský generálny konzulát v San Franciscu a päť diplomatických zariadení, ktoré sú naším štátnym majetkom, bolo bezprecedentné," zdôraznil Lavrov a dodal, že v tejto chvíli nemožno od Washingtonu očakávať nijaké pozitívne kroky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.