Sme rodina chce logopédov priamo pri deťoch v škôlkach a školách

Na archívnej snímke poslanci NR SR zľava Boris Kollár, Adriana Pčolinská a Petra Krištúfková (Sme rodina). Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 1. decembra (TASR) - Logopédi by mali pracovať v materských a základných školách. Takto by mali deti s narušenou komunikačnou schopnosťou starostlivosť denne a nemuseli by chodiť za logopédom niekde inde. Rodičom to tiež ušetrí peniaze. Tvrdia to poslanci hnutia Sme rodina, ktorí chcú činnosť školských logopédov dostať do škôlok a základných škôl zmenou školského zákona.

"Zo zákona bude umožnené, aby školský logopéd pracoval v škôlke a dieťa bude mať logopedickú intervenciu na dennej báze v prirodzenom prostredí škôlky. Rodič nebude musieť raz za dva týždne navštevovať s dieťaťom logopedickú ambulanciu, čo je navyše aj spoplatnené," uviedla na tlačovej konferencii Adriana Pčolinská. Zdôraznila, že deťom viac pomôže, keď s nimi logopéd pracuje na dennej báze ako raz za dva týždne.

"Cieľom nášho zákona je to, aby sme pomohli deťom, ktoré majú narušenú komunikačnú schopnosť," zdôraznila Pčolinská s tým, že čoraz viac detí má istú formu poruchy komunikácie. Podľa poslankyne to treba podchytiť včas a s deťmi pracovať najlepšie v ich prirodzenom prostredí. "Sme rodina pomáha deťom. Naše zákony sú vždy v duchu pomoci čo najširšiemu počtu ľudí," zdôraznil líder hnutia Boris Kollár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.