Horkýže Slíže idú na turné Pustite Karola, začínajú 9. marca

Na archívnej snímke koncert slovenskej skupiny Horkýže Slíže . Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 28. februára (TASR) – Skupina Horkýže Slíže finišuje s prípravou koncertného turné Pustite Karola Tour 2018. Odštartuje ho 9. marca koncertom v bratislavskej Hant aréne, ďalšími zastávkami budú Nitra (10.3.), Trenčín (16.3.), Žilina (17.3.), Brezno (23.3.) a Košice (24.3.). Už dnes hlási kapela dva vypredané koncerty v Trenčíne a Žiline.

Obľúbená kapela si na šnúru zavolala posilu v podobe novej basgitaristky Veroniky Smetanovej, vďaka ktorej bude mať spevák Kuko viac priestoru na pódiovú šou. „Horkýže Slíže sú jednou z najlepších slovenských koncertných kapiel. Koncerty aktuálneho turné v Piano Clube v Trenčíne a Event House v Žiline sú už vypredané. Fanúšikovia, ktorí si nestihli kúpiť vstupenky, sa budú musieť presunúť do Bratislavy, Nitry, Brezna alebo Košíc,“ uviedol šéf usporiadateľskej agentúry Dušan Drobný.

„Tešíme sa na turné. Koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. Zahráme klasicky prierez našej tvorby. Playlist sme upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré sme naživo nikdy nehrali. Napríklad skladbu Nazdar sme upravili tak, aby sme ju zahrali bez klavíra,“ poznamenal Kuko.

Pustite Karola je jedenásty radový album skupiny. Vznikal od konca roka 2016 až do leta 2017, nahrával sa v LR štúdiu. Produkoval ho Peter Sanchez Saniga. Horkýže Slíže k nemu plánujú vydať aj LP Pustite Karola, na ktorej bude o jednu skladbu viac než na klasickom CD.

Kapela z Nitry je na hudobnej scéne už štvrťstoročie a viaceré ich hity ovládajú fanúšikovia naspamäť. Odohrala vyše 2000 koncertov a na youtube má vyše 100 miliónov videní. Na Pustite Karola – Horkýže Slíže Tour 2018 si berú tri kamióny techniky vrátane veľkoplošných obrazoviek. Ako predkapelu si muzikanti pozvali skupinu Zoči Voči.

Vstupenky na turné sú k dispozícii v sieti Ticketportal. TASR o tom informovala Nora Krchňáková, PR manažérka agentúry NK Factory.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.