Za šírenie poplašnej správy hrozí dvom Liptákom väzenie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Liptovský Mikuláš 28. februára (TASR) - V rukách polície skončila dvojica mladíkov z okresu Liptovský Mikuláš – 21-ročný Michal a 20-ročný Ladislav, ktorí mali v januári tohto roka zavolať na linku 112 a podať falošné hlásenie, že v jednom z obchodných centier v Liptovskom Mikuláši je bomba. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Mladíci k tomuto nápadu mali dospieť po tom, čo sa chceli ísť zabaviť, avšak jeden z nich kvôli práci v obchodnom centre ísť nemohol. "Preto sa rozhodli nahlásiť bombu, čím vyvolali opatrenia vedúce k nebezpečenstvu vážneho znepokojenia občanov nachádzajúcich sa v tom čase v obchodnom centre, pričom obidvaja mladíci vedeli, že táto správa je nepravdivá," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši obidvoch mladíkov obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy, za ktorý im v prípad

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.