Simon vyzýva bývalých spolustraníkov z Mosta-Híd na odchod z koalície

Na snímke poslanec NR SR Zsolt Simon (nezaradený) počas 23. schôdze NR SR 28. novembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 1. marca (TASR) - Bývalý člen Mosta-Híd a poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon (nezaradený) vyzýva svojich bývalých spolustraníkov, aby odišli z koalície. Aj úradnícka vláda je podľa neho lepšia ako kabinet, v ktorom sú minister vnútra Robert Kaliňák a premiér Robert Fico (obaja Smer-SD).

"Vyzývam preto bývalých spolustraníkov, aby nepremárnili túto šancu zastaviť Fica s Kaliňákom a ich Smer. Ak máte ešte aspoň kúsok svedomia a charakteru, odíďte z koalície, zastavte vládu, ktorá nechráni občanov našej krajiny, ale, naopak, ich ohrozuje. Aj úradnícka vláda je lepšia ako tá, kde je Kaliňak s Ficom," píše vo svojom stanovisku.

Stranu vyzýva jej spoluzakladateľ k odchodu z koalície v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky a tiež pre medializované podozrenia z prepojenia politikov Smeru na taliansku mafiu.

"Fico s Kaliňákom sú zodpovední za to, že si polícia nerobí svoju prácu poriadne, nechráni občanov a dovolila, aby sa na Slovensku darilo mafii. Výsledky vyšetrovania typu 'skutok sa nestal' Slovensko dostali do stavu, keď občania nedôverujú štátnym inštitúciám, polícii, súdom," uviedol Simon.

Polícia podľa jeho slov neochránila zavraždeného novinára a jeho partnerku, ani týrané ženy a deti. "Chráni iba 'našich ľudí', ktorí beztrestne okrádajú štát," poznamenal. Most-Híd podľa Simona mohol zabrániť tomu, aby nevznikla tretia Ficova vláda, ale neurobil to a pomohol jej vzniku. Teraz má podľa Simona "možno poslednú šancu" zastaviť "Fica, Kaliňáka a ich Smer, ktorí už vyše desať rokov ničia a ohrozujú Slovensko".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • n.k

    Najnovší "nezaradený" vtip ? Igen... Ozaj, a či EU mafia neexistuje ? Unmoglich!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.