Rusko otestovalo novú raketu systému protivzdušnej obrany

Na snímke odpálenie ťažkej medzikontinentálnej balistickej strely Sarmat. Foto: TASR/AP

Moskva 2. apríla (TASR) - Ruské ozbrojené sily úspešne otestovali zmodernizovanú strelu protivzdušnej obrany, informoval v pondelok armádny denník Krasnaja zvezda s tým, že skúška prebehla vo vojenskom skúšobnom priestore Sary-Šagan v Kazachstane.

"Nová modernizovaná raketa systému protivzdušnej obrany úspešne splnila svoju úlohu a zasiahla hypotetický cieľ v stanovenom čase," citovali noviny zástupcu veliteľa jednotky protivzdušnej a protiraketovej obrany Vzdušno-kozmických síl Ruskej federácie generálmajora Andreja Prichoďka.

Príslušný systém protivzdušnej obrany ruských Vzdušno-kozmických síl je zameraný na ochranu Moskvy pred obmedzeným jadrovým útokom medzikontinentálnymi balistickými strelami alebo neúmyselne odpálenými raketami, napísala v správe agentúra TASS.

Ruské ministerstvo obrany minulý piatok oznámilo aj úspešnú skúšku najnovšieho typu medzikontinentálnej balistickej rakety. Ťažkú strelu Sarmat odpálili z vojenského kozmodrómu Pleseck na severozápade krajiny. Vývoj Sarmatu plánuje Rusko dokončiť do roku 2020. Podľa ruskej armády by mala byť schopná preletieť ponad Severný i Južný Pól a zasiahnuť ktorékoľvek miesto na Zemi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.