Skip to content

Dnešný dátum:

nedeľa, 22 februára, 2026
Menu

Zisky amerických bánk boli vlani dvojnásobne vyššie než bánk v EÚ

5 apríla, 2018
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (173 slov)
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 5. apríla (TASR) – Desiatka najväčších bánk v Spojených štátoch dosiahla vlani výrazne vyššie zisky než ich európska konkurencia. Uviedla to vo svojej správe poradenská spoločnosť Ernst & Young.

Podľa spoločnosti 10 najväčších bánk v USA dosiahlo v roku 2017 prevádzkový zisk v prepočte 154 miliárd eur. Na porovnanie, desiatka najväčších bánk v Európskej únii zaznamenala prevádzkový zisk na úrovni 71 miliárd eur.

Hlavnou príčinou je podľa Ernst & Young fakt, že na mnohé európske banky dodnes pôsobia dôsledky finančnej krízy z roku 2008, ktoré ich donútili k reštrukturalizácii. Spoločnosť zároveň očakáva, že rozdiel v ziskovosti sa v najbližších mesiacoch ešte prehĺbi, keďže americké banky ťažia z daňovej reformy, ktorú v USA schválili v decembri minulého roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia