Najvyšší súd SR v utorok definitívne nerozhodol v prípade Evy Z.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 24. apríla (TASR) – Najvyšší súd (NS) SR v utorok nerozhodol v prípade Evy Z., ktorú prokurátor obžaloval z prípravy vraždy jej manžela.

"Najvyšší súd ako súd odvolací napadnutý rozsudok prvostupňového súdu zrušil a vec mu vrátil na ďalšie konanie a rozhodnutie. Proti tomuto uzneseniu Najvyššieho súdu riadny opravný prostriedok nie je prípustný," uviedla pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Eva Z. sa na utorkovom procese na NS SR nezúčastnila, keďže dala svojmu obhajcovi súhlas na pojednávanie v jej neprítomnosti.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku kvetinárku Evu Z. oslobodil spod obžaloby v januári minulého roka. Jeho rozhodnutie však nebolo právoplatné, pretože prokurátor podal odvolanie.

ŠTS už raz, v auguste 2015, poslal obžalovanú v tejto kauze za mreže na deväť rokov. Eva Z. podala odvolanie, o ktorom rozhodoval Najvyšší súd SR. Na neverejnom zasadnutí rozsudok zrušil a vec vrátil ŠTS na opätovné prerokovanie a rozhodnutie vo veci pre, podľa jeho názoru, zásadnú chybu vo vykonávaní dôkazov.

V prípade vystupoval kľúčový svedok Martin A., ktorého si podľa prokuratúry mala obžalovaná najať, aby vraždu uskutočnil. Martin A. však skutok oznámil strážcom zákona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.