Začal sa bratislavský Autosalón

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. apríla (TASR) - Vyše 80 slovenských premiér, 50 automobilových značiek a bohatý sprievodný program čaká na návštevníkov 28. ročníka bratislavského Autosalónu, ktorý sa začal na výstavisku Incheba v utorok a potrvá do 29. apríla.

Na výstave sú zastúpené prakticky všetky známe značky automobiliek vrátane štyroch slovenských producentov. Prostredníctvom vlastných expozícií alebo obchodných zastúpení na ploche vyše 40.000 štvorcových metrov prezentujú to najlepšie z automobilového priemyslu.

Bratislavský Autosalón sa počas 28-ročnej existencie vyprofiloval na najprestížnejšie automobilové podujatie nielen na Slovensku, ale i v celom stredoeurópskom regióne. Každý rok prináša do Bratislavy desiatky výstavných premiér, ktoré boli len nedávno odhalené v Ženeve. Prvýkrát je na výstave ázijská značka elektromobilov ZhiDou a po dlhom čase sa predstavia značky Abarth, Dodge, Isuzu a RAM.

Autosalón už ôsmykrát sprevádza prehliadka luxusných vozidiel. Tento rok sú v sekcii Exclusive Salon exkluzívne modely značiek Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Rolls Royce.

Milovníkov dovoleniek a oddychu na štyroch kolesách určite poteší bohaté zastúpenie karavanov, obytných vozidiel a prívesov. V tomto roku prehliadku automobilov doplní rekordných 24 značiek, medzi ktorými si nájdu nielen luxusné kúsky, ale aj dizajnové chuťovky inšpirované 50. rokmi, v modernom prevedení s plným komfortom.

Testovacie jazdy tento rok ponúkajú modely značky Hyundai, Nissan a Opel. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových vozidiel. Na fanúšikov najrôznejších úprav a vylepšení čaká v nedeľu ráno obľúbené otvorenie tuningovej sezóny. Pre malých fanúšikov štvorkolesových tátošov je pripravený Detský mini Autosalón, kde si deti zajazdia na miniatúrnych modeloch vystavujúcich značiek. Bezpečnosť a nutnosť používania bezpečnostných pásov priblížia simulátory nárazu a prevrátenia vozidla.

Bratislavský Autosalón je otvorený od 24. do 29. apríla, utorok je vyhradený novinárom a pozvaným hosťom v čase od 9.00 do 17.00 h, v stredu až sobotu od 9.00 do 19.00 h a v nedeľu od 9.00 do 18.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.