Predseda parlamentu SR A. Danko odcestoval na návštevu Lotyšska

Predseda NR SR Andrej Danko. Foto: TASR/Jaroslav Bublinec

Bratislava 11. júna (TASR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) odcestoval v pondelok na dvojdňovú oficiálnu návštevu Lotyšskej republiky. Okrem rokovania s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom čaká Danka i stretnutie s predsedníčkou parlamentu Inárou Múrniece. TASR o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.

Súčasťou cesty bude aj slávnostné odovzdanie knižného daru Slovenskej republiky pre Lotyšskú národnú knižnicu, a to špeciálnej edície Prostonárodných slovenských rozprávok od Pavla Dobšinského. Na Slovensku vyšlo z tejto edície iba 500 kusov.

"Chcem Lotyšskej národnej knižnici venovať dielo, ktoré je slovenským národným kultúrnym dedičstvom, pretože odráža stáročné skúsenosti našich predkov a zároveň zrkadlí život slovenského ľudu," vysvetlil pred oficiálnou návštevou Danko.

Slovenskú parlamentnú delegáciu čaká aj podpis Memoranda o porozumení medzi Národným ústavom detským chorôb v Bratislave a Detskou univerzitnou nemocnicou v Rige. V memorande si obe strany dohodnú spoluprácu v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, ako aj podmienky o zabezpečení cirkulácie lekárov vedecko-výskumnej činnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.