Bývalý šéf maďarskej diplomacie: Orbán vedie Maďarsko zlým smerom

Viktor Orbán, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Budapešť 11. júna (TASR) - Exminister zahraničných vecí Maďarska a bývalý predseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) László Kovács ostro kritizoval vládu premiéra Viktora Orbána. V relácii verejnoprávnej televízie M1 v pondelok povedal, že Orbán vedie Maďarsko zlým smerom.

"Kým v čase vstupu Maďarska do Európskej únie sme súťažili o úlohu lídra regiónu s Českom a Slovinskom, dnes súťažíme v kategórii najslabších krajín regiónu - s Bulharskom a Rumunskom," povedal Kovács pred voľbou vedenia MSZP, ktorá sa má uskutočniť počas nadchádzajúceho víkendu.

Nové vedenie MSZP by - podľa Kovácsových slov - malo pripraviť podmienky pre zosadenie Orbánovej vlády v budúcich voľbách v roku 2022. "Začať dúfať vo víťazstvo budeme môcť iba v prípade, ak sa nám podarí zvoliť vhodného predsedu a predsedníctvo. Je dôležité, aby stranu viedla skupina, ktorá má skúsenosti z vládnutia," dodal exminister.

Politológ Dániel Deák naproti tomu tvrdí, že MSZP, ktorá v aprílových parlamentných voľbách dopadla veľmi zle, sa už ako strana úplne "opotrebovala". Jej budúcnosť je preto podľa neho len veľmi otázna.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.