Pojednávanie s poslancom NR SR Stanislavom M. vytýčili na 4. júla

Stanislav M. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 15. júna (TASR) - Pojednávanie s poslancom Národnej rady SR Stanislavom M. (ĽSNS) obžalovaným z extrémizmu sa uskutoční 4. júla. Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Katarína Kudjáková.

Proces bude v Pezinku pokračovať od 9.00 h. Pôvodne sa malo pojednávať vo štvrtok (14.6.), termín bol však zrušený pre práceneschopnosť sudcu. Súd s poslancom Kotlebovej strany sa začal 24. mája.

Stanislav M. čelí obžalobe pre status na sociálnej sieti, v ktorom kritizoval udelenie štátnych vyznamenaní prezidentom Andrejom Kiskom pri príležitosti 24. výročia vzniku SR osobám so židovským pôvodom alebo sa hlásiacim k tomuto vierovyznaniu.

Podľa obžaloby tým tieto osoby znevážil a dopustil sa ich hanobenia pre ich zdanlivú príslušnosť k rase alebo pre ich náboženské presvedčenie. Trestného činu sa pritom dopustil ako verejný činiteľ.

Stanislav M. pred súdom vyhlásil, že sa cíti byť nevinný, využil svoje právo nevypovedať. Obhajcovia deklarovali, že nesúhlasia s obžalobou, popierajú, že by obžalovaný skutok spáchal a skutok, ktorý sa mu kladie za vinu, nie je podľa nich trestným činom. Pre súdom ho bránia aj tvrdením, že nevie pracovať s počítačom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.