V Maďarsku sa začínajú sa letné školské prázdniny

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd

Budapešť 15. júna (TASR) - V Maďarsku sa v piatok končí školský rok 2017-18 a začínajú sa tak dva a pol mesiaca dlhé letné prázdniny, informovala agentúra MTI.

Prázdniny sa týkajú 751.000 žiakov základných škôl, 78.000 žiakov stredných odborných škôl, 5800 žiakov učňovských škôl, 182.000 študentov gymnázií a 168.000 študentov odborných gymnázií. Časť maturantov však ešte musí absolvovať ústne skúšky.

Zhruba 200.000 detí strávi v lete aspoň jeden týždeň v táboroch, z ktorých sú najpopulárnejšie tábory zamerané na informatiku. Obľúbené sú aj jazykové či vojenské tábory.

Toto leto pôjde na brigádu zhruba 30.000 študentov. Program študentskej brigády finančne podporuje vláda. Mladí ľudia vo veku 16-25 rokov budú môcť pracovať v oblastných či miestnych samosprávach a ich inštitúciách, ale aj v poľnohospodárstve a v podnikoch cestovného ruchu.

Obdobu letných prázdnin sa prispôsobuje aj cestovný poriadok Budapeštianskeho dopravného centra (BKK), ktorého spoje budú pre nižšiu vyťaženosť jazdiť menej často.

Nový školský rok sa začne 3. septembra.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.