V Trenčianskom kraji sa v minulom roku zosobášil rekordný počet párov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Trenčín 15. júna (TASR) – V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) uzatvorilo v minulom roku manželstvo 3368 párov, čo je o 107 viac ako v roku 2016 a o 593 viac ako pred 20 rokmi. Počet sobášov bol v TSK v minulom roku najvyšší od vzniku kraja.

Ako informoval riaditeľ Pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, v kraji aj v minulom roku pokračoval trend zvyšovania priemerného veku mužov i žien pri vstupe do manželstva.

"Priemerný vek mužov pri sobáši bol minulý rok 34,4, u žien 31,5 roka. Za posledných 20 rokov sa tak priemerný vek mužov i žien pri vstupe do manželstva zvýšil zhodne o 7,2 roka. Okres Myjava zaznamenal najvyšší priemerný vek ženícha (35,6 roka) a nevesty (32,3 roka) v kraji. Naopak, najnižší vek snúbencov - 30,2 roka bol v okrese Púchov," uviedol Arpáš.

Ako dodal, na Slovensku po osemročnom klesajúcom trende počet rozvodov opäť medziročne stúpol, v TSK však počet rozvodov klesol. V roku 2017 sa v kraji rozviedlo 1082 manželstiev, čo je o 35 menej ako v predchádzajúcom roku. Najväčšia rozvodovosť v TSK bola v okrese Bánovce nad Bebravou, najnižšia v Púchovskom okrese. Priemerná dĺžka trvania manželstva pri rozvode bola v kraji 15,8 roka.

"Najčastejšou príčinou rozvratu manželstiev v kraji bola rozdielnosť pováh, názorov a záujmov (60 percent). Z ostatných atribútov rozvodov bola nevera príčinou u 10,2 percenta mužov a deviatich percent žien," doplnil riaditeľ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.