Trnavský kraj chce oceniť osobnosti, čaká na návrhy verejnosti

Mesto Trnava. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Trnava 16. júla (TASR) - Trnavský samosprávny kraj (TTSK) chce aj v tomto roku oceniť významných rodákov a preto sa opäť obracia na verejnosť s ponukou spolupráce pri predkladaní návrhov na ocenenie. Môžu ich predložiť združenia, inštitúcie, organizácie a jednotlivci - občania Slovenskej republiky do 13. augusta.

Navrhnuté môžu byť osoby, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju TTSK, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi alebo sa zaslúžili o rozvoj a priateľstvo medzi národmi a regiónmi. Rovnako môžu byť ocenení jednotlivci alebo kolektívy za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, športovej, publicistickej, verejnoprospešnej činnosti a podobne, ďalej za účasť pri záchrane ľudského života, majetku kraja a občanov.

Formulár je zverejnený na webovej stránke TTSK. TTSK upozorňuje, že bez vyplneného a podpísaného formulára nemôže byť návrh akceptovaný. Informoval o tom hovorca TTSK Patrik Velšic.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.