Cez víkend sa vrátia prehánky a búrky, upozorňujú meteorológovia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 26. júla (TASR) - V nasledujúcich dňoch bude teplo a dusno. Maximálna denná teplota vzduchu bude stúpať, ale hodnotu 35 stupňov Celzia ako po minulé roky by zatiaľ dosiahnuť nemala. Cez víkend budú na území Slovenska zrážky. "Očakávame prehánky a búrky prechodne na viacerých miestach," informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)na sociálnej sieti.

Teplým dňom bola napríklad sobota (21.7.), keď sa v Topoľčanoch oteplilo na 33 stupňov Celzia. "Nasledujúci deň sme si od tropickej tridsiatky dali na západe Slovenska síce pauzu, ale na juhovýchode sa tropický deň ojedinele predsa len vyskytol," spresnil SHMÚ. V nedeľu (22.7.) bol tropický deň v Kamenici nad Cirochou.

"Od začiatku nového týždňa je výskyt tropickej tridsiatky na území Slovenska početnejší. V stredu (25.7.) sme dokonca na niekoľkých staniciach zaznamenali maximum teploty vzduchu vyššie ako 32 stupňov Celzia. Najteplejšie bolo v obci Biely Kostol a Cinobaňa, 32,6 stupňa," dodal ústav.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.