Rakety vystrelené zo Sýrie dopadli do Tiberiadského jazera

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 26. júla (TASR) - Izraelská armáda zaútočila v stredu na vojenské ciele v sýrskom pohraničí. Reagovala tak na dve rakety vypálené z územia susednej Sýrie, ktoré dopadli do vôd Tiberiadského jazera. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Izraelské lietadlá následne zaútočil na zariadenie na sýrskej strane hranice, z ktorého boli obe rakety odpálené. Územie v okolí zariadenia zase ostreľovalo izraelské delostrelectvo, uvádza sa vo vyhlásení izraelskej armády vydanom v stredu večer.

Rakety, ktoré dopadli do Tiberiadského jazera, neboli pravdepodobne na Izrael odpálené úmyselne. Podľa agentúry AP k tomu zrejme došlo v rámci bojov medzi sýrskymi vládnymi silami a povstalcami, ktoré prebiehajú v blízkosti izraelských hraníc.

Izraelské ozbrojené sily v tejto súvislosti zdôraznili, že budú reagovať na "akýkoľvek pokus o ohrozenie suverenity Izraela a bezpečnosti svojich občanov".

Izraelská armáda už kvôli bojom v sýrskom pohraničí v pondelok aktivovala svoj systém protivzdušnej obrany Dávidov prak. V utorok zase informovala o zostrelení sýrskej stíhačky, ktorá podľa nej narušila vzdušný priestor Izraela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.