Bezpečnosť zamestnancov a motoristov zvýši na diaľniciach 32 radarov

Ilustračné foto. Foto: TASR – Štefan Puškáš

Bratislava 1. augusta (TASR) - Zvýšeniu bezpečnosti na diaľniciach a rýchlostných cestách pomôže podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) 32 radarov. Diaľničiari ich budú podľa potreby umiestňovať na miesta s obmedzením v doprave.

Radary na monitorovanie rýchlosti vozidiel majú podľa hovorkyne NDS Michaely Michalovej za cieľ zvýšiť bezpečnosť zamestnancov diaľničnej spoločnosti pri ich činnostiach na diaľniciach a rýchlostných cestách a zároveň majú zvýšiť aj bezpečnosť širokej motoristickej verejnosti.

"Pracovníci NDS pôsobia denne priamo v teréne, či už pri štandardnej údržbe alebo pomáhajú pri zabezpečovaní mimoriadnych situácií. Každý ľudský život je nenahraditeľný, preto je našou prioritou zvyšovať bezpečnosť zamestnancov a všetkých motoristov," doplnil prevádzkový riaditeľ NDS Branislav Sidor.

Pripomenul, že prednedávnom začala spoločnosť v tejto súvislosti využívať nový bezpečnostný prvok v podobe mobilných výstražných prahov a ďalším z technických opatrení na zvýšenie bezpečnosti sú teda radary na monitorovanie rýchlosti.

NDS predpokladá, že využívanie radarov zníži riziko dopravnej nehody v úseku obmedzenia medzi štandardne označenými vozidlami diaľničnej spoločnosti v statickom stave a pohybujúcimi sa vozidlami bežnej premávky. "Zariadenie zobrazí vodičovi jeho rýchlosť alebo informuje ostatných o rýchlosti prechádzajúcich vozidiel vo vzdialenosti približne 100 metrov pred pracoviskom," vysvetlil Sidor. NDS spolu vysúťažila prostredníctvom elektronického trhoviska 32 radarov, každé stredisko bude mať k dispozícii dva kusy. Radary sa začnú využívať od 1. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.