Ján Volko pred ME v dobrej nálade: Nie som pod tlakom a to mi vyhovuje

Na snímke slovenský atlét - šprintér na 100 a 200 m Ján Volko počas tlačovej konferencie 2. augusta 2018 v Bratislave pred ME v Berlíne. Foto: TASR Pavel Neubauer

Bratislava 2. augusta (TASR) - Slovenský atlét Ján Volko je spokojný s prípravou na blížiace sa majstrovstvá Európy v Berlíne (6.-12. augusta). Najrýchlejší Slovák sa predstaví v behoch na 100 a 200 m a vo veľkej konkurencii sa pokúsi dostať sa až do finále oboch disciplín.

Dvadsaťjedenročný Bratislavčan je pred vrcholom sezóny v dobrej nálade a najmä na dvojstovke verí vo finálovú účasť. "Príprava bola až na nejaké drobnosti veľmi dobrá. Mal som mierne zdravotné problémy, ale myslím si, že ma to nijako neovplyvnilo. Oddýchol som si, vyliečil som sa a je to v pohode. V Berlíne budú silní súperi a finále je tým najväčším cieľom. Na konkrétne umiestnenie nemyslím, hoci zabehnutý čas mám v tomto roku veľmi dobrý. Chcem zabojovať aj na stovke. Tam to bude však ešte ťažšie, pretože je to krátka vzdialenosť a prípadná chybička sa tam ťažko napraví. Určite sa však dopredu nevzdám," povedal na štvrtkovom tlačovom brífingu Volko.

Slovenský rekordér na 100 aj 200 m necíti žiadny veľký tlak pred kontinentálnym šampionátom. "Nepatrím medzi hlavných favoritov na medaily a to mi vyhovuje. Na štarte ale určite nejakú nervozitu budem pociťovať, no celkovo budem uvoľnený a teším sa na obe disciplíny," doplnil Volko.

"Počas prípravy sme urobili takmer všetko, čo sme si naplánovali. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom sme pre Janka vytvorili veľmi dobré podmienky. Do Berlína príde veľa jeho rodinných príslušníkov, tak verím, že budú mať dôvod na radosť. Konkurencia je však obrovská a pokiaľ by vyšlo finále, tak by to bol veľký úspech. Bude závisieť aj na momentálnej forme iných bežcov a tiež na poveternostných podmienkach," doplnila trénerka Naďa Bendová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.