Skip to content

Dnešný dátum:

nedeľa, 1 marca, 2026
Menu

Samovražedný útočník zabil na západe Iraku najmenej sedem ľudí

29 augusta, 2018
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (243 slov)
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bagdad 29. augusta (TASR) – Najmenej sedem ľudí zabil v stredu v meste al-Káim na západe Iraku samovražedný útočník, ktorý odpálil nálož vo svojom vozidle pri kontrolnom stanovišti bezpečnostných síl. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na irackú armádu.

Pri výbuchu prišli o život štyria príslušníci irackých bezpečnostných síl a traja civilisti, vyplýva z oznámenia armády. Štyria ďalší vojaci utrpeli zranenia.

Zdroj z bezpečnostných síl pre DPA však povedal, že uvedené kontrolné stanovište na okraji mesta napadla skupina militantov, pričom zahynulo až 21 ľudí, z nich 15 bolo členmi provládnych milícií známych ako Sily ľudovej mobilizácie.

Mesto al-Káim, ležiace 500 kilometrov západne od Bagdadu, sa nachádza neďaleko irackej hranice so Sýriou v provincii Anbár, kde extrémistická skupina Islamský štát (IS) ovládala viacero miest. Al-Káim mal pre IS strategický význam vzhľadom na cezhraničný prístup k baštám týchto džihádistov v Sýrii.

IS v uplynulých mesiacoch prišiel o rozľahlé oblasti územia, ktoré kontroloval v Iraku a Sýrii. Militanti tejto skupiny stále ovládajú izolované lokality v oboch krajinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia