Ružomberské zákutia a históriu predstaví bezplatná prehliadka mestom

Ružomberok, ilustračná snímka. Foto: TASR - Miroslava Siváková

Ružomberok 27. septembra (TASR) – Odborný výklad o vzniku Ružomberka, jeho pamiatkach, zákutiach, rodákoch a legendách ponúkne vo štvrtok popoludní bezplatná prehliadka mestom. Stretnutie s názvom Potulky mestom je určené nielen pre návštevníkov, ale aj domácich obyvateľov a vzniklo pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu. Okruh sa začne pred miestnym informačným centrom o 16.30 h.

Trasa prehliadky bude viesť ulicou Podhora k synagóge, pokračovať bude Školskými schodmi, Námestím Andreja Hlinku k Liptovskému múzeu a späť na začiatok trasy. „Myšlienka usporiadať prehliadku Ružomberka pre verejnosť je aktuálna už od minulého roka, keď sme pripravovali program k 700. výročiu udelenia mestských výsad. Svetový deň cestovného ruchu sa nám javil ako najvhodnejší dátum, keďže v tomto termíne sa prehliadky v Ružomberku konali aj v minulosti,“ uviedla pre TASR Gabriela Demčáková z oddelenia regionálnej politiky na ružomberskom mestskom úrade.

Dodala, že ideu sa podarilo zrealizovať aj vďaka rodáčke z Ružomberka Miriam Považanovej, ktorá sama prišla s nápadom, či by nebolo možné prehliadku mestom usporiadať. "Keď som sprevádzala skupinu turistov Ružomberkom na Malinô Brdo a do Vlkolínca, povedala som si, prečo nespraviť niečo aj pre Ružomberčanov. Tí mnohokrát ani nevedia, čo v našom meste máme. Nebolo treba veľa, len trochu podpory a nápad sa premenil na skutočnosť," vysvetlila Považanová.

Potulka mestom bude trvať približne jednu hodinu, podľa záujmu zúčastnených, a uskutoční sa za každého počasia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.