Bardejov oslávi 777. výročie prvej písomnej zmienky

Bardejov, ilustračná snímka. Foto: TASR

Bardejov 27. septembra (TASR) – Oslavy 777. výročia prvej písomnej zmienky o Bardejove sa uskutočnia v piatok a sobotu (28. a 29.9.) na Radničnom námestí. V programe sa predstaví množstvo umelcov a premietať sa bude i nový film o Bardejove. Prvý záznam o tomto meste sa objavil v roku 1241 v Ipatievskej kronike.

Podľa Eleny Volčkovovej z kancelárie prednostu Mestského úradu v Bardejove samospráva spolu so svojimi organizáciami pripravila počas roka k výročiu bohatý program. Vyvrcholením budú víkendové oslavy na Radničnom námestí.

Program sa začne v piatok o 10. h vystúpením žiakov materských a základných škôl. Nebude chýbať Ulička remesiel, sokoliari, dračie aktivity v rozprávkovej hradobnej priekope pri letnom amfiteátri, Bardejovskí lovci perál, divadelné predstavenie Cililing, kúzelní šašovia, atrakcie pre deti – skákacie hrady, vedomostné a pohybové aktivity. O ďalšiu zábavu sa postarajú folklórny súbor Kurimjan, Stephanie Kováčová, Petra Palubová a Anton Fecko i speváci zo Slovinska.

Slávnostné otvorenie osláv je na programe o 16. h a začne sa ekumenickou slávnosťou za účasti cirkví pôsobiacich na území mesta. Následne sa predstaví domáca spevácka skupina Melody, potom bude patriť pódium Folklórnemu súboru Čerhovčan. O 18. h vystúpi Ander z Košíc. Po 19. h sa bude žrebovať súťažná tombola 777, premietať sa bude nový film o Bardejove a o 20. h sa predstaví rocková skupina Gladiator. Chýbať nebude ani vizuálna show 3 D Videomapping na priečelí radnice.

V sobotu sa začne program o 10. h pre deti. O 13. h zahrá Ľudová hudba Rendošovci, potom Ľudová hudba Zamiškovci a domáce zoskupenie The Cardinals. Večer sa predstaví Dávid Bílek a Bystrík Banda. Dvojdňové oslavy ukončí speváčka Sima Martausová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.