Twitter odhalil útok hekerov z Číny a Saudskej Arábie

Logo sociálnej siete Twitter. Foto: TASR/AP

New York 18. decembra (TASR) - Akcie sociálnej siete Twitter v pondelok (17.12.) spadli takmer o sedem percent po tom, čo spoločnosť oznámila, že vyšetruje podozrenie z útoku hekerov v snahe získať údaje používateľov.

Twitter vo svojom blogu oznámil, že odhalil podozrivú aktivitu na fóre zákazníckej podpory. Podľa jeho údajov veľká časť aktivity pochádzala z inviduálnych IP adries v Číne a Saudskej Arábii.

"Zatiaľ nemôžeme s určitosťou potvrdiť úmysel ani pôvodcu, je však možné, že niektoré z týchto IP adries môžu byť spojené so štátom sponzorovanými aktérmi," cituje z blogu agentúra Reuters.

Najnovšie oznámenie súvisí s vírusom, ktorý získaval údaje zákazníkov, napríklad, štátne telefónne kódy a podrobnosti o zablokovaných účtoch. Twitter, ktorý tento incident ešte stále vyšetruje, odstránil vírus 16. novembra.

Tvorca bezpečnostného softvéru Trend Micro vo svojom blogu uviedol, že útočníci v snahe ukradnúť osobné údaje v októbri zverejnili z nakazených počítačov dva príspevky, tzv. tweety. Hekeri mali do tweetov ukryť vírusy, ktoré mali z ďalších počítačov ukradnúť informácie, vrátane používateľských mien, obrázkov z monitora a ďalšieho obsahu. Hovorca sa k blogu nevyjadril.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.