Vláda: Pripravuje sa stratégia celoživotného vzdelávania 2019-2024

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 19. decembra (TASR) – Priority stanovené v Stratégii celoživotného vzdelávania (CŽV) 2011 už v súčasnosti nie sú v súlade s vývojom v tejto oblasti, aj preto sa aktuálne pracuje na materiáli, ktorý bude aktuálny na roky 2019-2024. Je to zrejmé zo Správy o stave implementácie úloh vyplývajúcich zo stratégie CŽV 2011, ktoré v stredu vzala vláda na vedomie.

Rezort školstva zriadil v roku 2018 pracovnú skupinu, ktorá pripravila štruktúru novej verzie stratégie CŽV. Tá bola 2. júla zaslaná partnerom z oblasti štátnej a verejnej správy, združeniam zamestnávateľov, zamestnancov a záujmovým združeniam sociálnych partnerov, pričom celkovo bolo oslovených 21 inštitúcií v oblasti CŽV so žiadosťou o vstup do inovovaného materiálu. "Na Stratégii CŽV na roky 2019-2024 sa v súčasnosti intenzívne pracuje a pripravujú sa diskusie za okrúhlym stolom so sociálnymi partnermi, po ktorých bude materiál dokončený a predložený vláde SR," uvádza sa v materiáli.

Stratégia CŽV z roku 2011 sa zameriava na rozvoj kľúčových kompetencií jednotlivca, ktoré mu umožnia rozvíjať jeho kvalifikačný a osobnostný rast. Definuje postup, ako pomôcť jednotlivcom priebežne sa vzdelávať, a tým dosiahnuť lepšiu mieru zamestnateľnosti, s cieľom, aby všetci jednotlivci boli schopní vhodne sa začleniť do spoločnosti a následne sa osobnostne rozvíjať. Cieľom bolo podporiť vytváranie podmienok na prechod k fungujúcemu systému CŽV pre všetkých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.