Skip to content

Dnešný dátum:

štvrtok, 19 februára, 2026
Menu

Prezident dnes vymenuje nových ministrov školstva a hospodárstva

3 júla, 2014
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (150 slov)
Prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 3. júla (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska dnes o 14.15 h v Prezidentskom paláci v Bratislave prijme demisiu ministra školstva Dušana Čaploviča (Smer-SD) a ministra hospodárstva Tomáš Malatinského (nominant Smeru-SD) a vymenuje ich nástupcov. TASR o tom dnes informovali z kancelárie prezidenta.

Novým šéfom rezortu školstva sa stane súčasný štátny tajomník ministerstva financií Peter Pellegrini a do kresla ministra hospodárstva zasadne Pavol Pavlis, ktorý je dnes štátnym tajomníkom tohto rezortu.

Čaplovič aj Malatinský podali demisiu v stredu (2. 7.). Premiér Robert Fico (Smer-SD) popoludní odoslal prezidentovi návrhy na vymenovanie dvoch nových ministrov. Avizoval tiež, že na budúci týždeň prebehnú zmeny na piatich až šiestich postoch štátnych tajomníkov na rôznych ministerstvách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia