MsČ Rača začala zapájať nezamestnaných do aktivačných prác

Bratislava 9. júla (TASR) - Bratislavská mestská časť (MsČ) Rača sa zapojila do programu aktivačných prác. Od začiatku júla zamestnáva ľudí evidovaných na úrade práce ako pracovnú silu pre oddelenia životného prostredia a čistoty miestneho úradu.

"Využili sme túto príležitosť, keďže je prospešná pre obe strany - obec vie poskytnúť čiastočné uplatnenie nezamestnaným a oni zase pomôžu nám s údržbou verejných priestranstiev," povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Na aktivačné práce je v tejto MsČ nahlásených desať ľudí. Prihlásení záujemcovia absolvovali školenie o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. "Polovica z nich bude pracovať minimálne 64 hodín do mesiaca. Náplňou ich práce bude čistenie a upratovanie verejných priestranstiev, detských ihrísk, čistenie vodných rigolov a odstraňovanie nečistôt po spoločenských podujatiach," dodal Pilinský. Zvyšní piati nezamestnaní budú mať rovnakú náplň práce, ale len 32 hodín mesačne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.