Austrália smúti za obeťami letu MH17

Žena v Sydney protestuje proti zostreleniu malajzijského lietadla na Ukrajine. Foto: TASR/AP

Sydney 19. júna (TASR) - Austrália dnes prežíva štátny smútok za obete zostreleného civilného lietadla spoločnosti Malaysia Airlines na Ukrajine. V krajine sú vlajky spustené na pol žrde a prebiehali smútočné bohoslužby. Informovala o tom agentúra DPA.

Medzi 298 obeťami bolo 28 z Austrálie.

V Melbourne si delegáti svetovej konferencie o AIDS uctili pamiatku približne 100 výskumníkov a aktivistov, ktorí boli na palube letu MH17. Na sociálnych sieťach prišli z celého sveta kondolencie k strate vedeckej komunity.

V oblasti Rose Bay vo východnom Sydney sa stovky ľudí zúčastnili na modlitbách za rehoľnú sestru Philomene Tiernanovú. Pracovala tri desiatky rokov ako učiteľka a riaditeľka školy. Zahynula pri návrate domov.

Premiér Tony Abbott viní zo zostrelenia lietadla Rusko. Vyhlásil, že ministerka zahraničných vecí Julie Bishopová odcestuje do New Yorku, aby viedla austrálsku kampaň v Bezpečnostnej rade OSN.

Austrálska vláda sa usiluje o vyšetrovanie a vyzvala Rusko, aby plne spolupracovalo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.